BAAS
 
O nas Usługi Aktualności Współpraca Dla pracodawcy Kontakt
 
 
 
 Artykuły
+ "Niezwykła podóż do magicznych Chin" z Beatą Pawlikowską
+ Import pracowników z Azji
+ Źródła pozyskiwania pracowników

   Informacje branżowe
Usługi » Wykształcenie naszych kandydatów

Zobacz także:

+ Doświadczenie kandydatów- przemysł spożywczy
+ Doświadczenie kandydatów- branża budowlana
+ Doświadczenie kandydatów- branża budowlana-wykończeniówka
+ Doświadczenie kandydatów- branża metalowa
Dodano: 2008-06-07


Dbając o reputacje naszej firmy zawsze przeprowadzamy osobiste rozpoznanie źródeł pozyskiwania kandydatów do pracy.

Zwykle zapoznajemy się z systemem kształcenia kandydatów oraz doświadczeniem jakie zdobywają po ukończeniu szkoły.

W przypadku kandydatów z Chin uwzględniliśmy również strefy klimatyczne, które byłyby zbliżone do naszych - polskich. Wybraliśmy się z wizytą do siostrzanej firmy znajdującej się na dalekiej północy Chin.

Po wylądowaniu w Pekinie przesiedliśmy się do szybkiego pociągu (240 km/h).....i przejechaliśmy kolejne 1600 km w miłym towarzystwie uroczych pań konduktorek


Naszym celem było poznanie specyfiki kształcenia naszych potencjalnych kandydatów do pracy przez zespół szkół zawodowych i średnich. Powierzchnia, na której znajdowały się budynki z salami wykładowymi oraz warsztatowymi była tak duża, że nie starczyłoby dnia na zwiedzenie całości. Na terenie znajdowały między innymi internaty, kluby sportowe, czytelnia i bardzo ładny park z jeziorkiem po środku..

Wizytując szkołę nie chcieliśmy pszeszkadzać nauczycielom i nie wchodziliśmy na sale wykładowe. Poprosiliśmy o pokazanie nauki zawodu od strony praktycznej.


Pracownia do nauki zawodu krawieckiego

Pracowni do nauki dla przyszłych pokojówek

i pracownia do nauki dla przyszłych  kielnerów i kielnerekAbsolwentki zakwalifikowane do pracy za granicą oprócz egzaminu z wiedzy teoretycznej i praktycznej są również oceniane na podstawie testu IQ . Test dotyczy branż w których kandydat do pracy będzie miał bezpośredni kontakt z klientem np. kielnereki, pokojóweki itd.


Serdeczne podziękowania Dyrektorowi szkoły za poświęcony nam czas-pamiątkowe zdjęcie i jedziemy dalej .... nie było możliwości spwdzić wszystkich pracowni dla 90 kierunkow nauczania- zbyt dużo czsu by to pochłoneło.W kolejnym reportażu przedstawiam Państwu relację związaną ze sprawdzeniem wiedzy na stanowisku pracy - bezpośrednio w zakladzie pracy. Polecamy strony posiadające w nazwie "Doświadczenie kandydatów"

 
2005 © BAAS
wszelkie prawa zastrzeżone
O nas  |  Strona główna portalu BAAS  |  Kontakt
Created & hosted by
Smart Net Solutions